Vinil Nitril Eldiven Mavi (Ekstra Kalın)

79,90790,90

Temizle
Karşılaştır

Primo Tek Kullanımlık Pudrasız Vinil Nitril Eldiven

Lateks içermediği için, latekse duyarlı bünyeler için tercih edilir.
Farklı ve göze çarpan rengi nedeniyle gıda işleme ve gıda servisi kullanımları için mükemmeldir.
Lateks eldivenlere göre çok daha zor şartlara, daha uzun süre dayanıklılık gösterir.
Parmak uçlarında ki dokulu yüzey, kuru ve ıslak maddelerin daha kolay kavranabilmesini sağlar.
İki ele de uyumludur.

Nitril eldiven ne demek?

Doğal kauçuk özütünün ihtiva ettiği proteine alerjisi olan kişilerin lateks eldiven yerine Primo Nitril Eldiven kullanması tavsiye edilir. Primo nitril eldivenler bir çeşit suni latekstir ve yapımında doğal lateks kullanılmaz. Hammaddesi sentetik bir ko-polimer olan akrilonitril butadien’ dir.  Primo nitril eldivenler pudrasız olup, cildi pudra hassasiyeti/alerjisi bulunanlar için tercih edilir. Diğer yandan kullanım alanında pudra olmaması tercih edilen iş sahalarında da sıklıkla kullanılır. Lateks eldivenlere göre 2-3 kat daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yırtılma/delinmelere karşı çok daha dayanıklı olup, parmak uçlarındaki pütürler sayesinde dokunduğu yeri daha iyi kavrar ve kayma yapmaz. Ayrıca geniş bir spektrumdaki kimyasallara karşı Lateks eldivenlere göre daha dirençli olup çalışma ortamında kimyasallarla teması sık olan kişilerin tercih ettiği eldivenlerdir. Mavi, turuncu, siyah alternatifleri bulunmaktadır. Primo mavi nitril eldiven çoğunlukla sağlık sektörü çalışanları tarafından, Primo siyah nitril eldiven gıda sektörü profesyonelleri tarafından, Primo turuncu nitril eldiven kimya sektörü çalışanları tarafından tercih edilir.

Nitril Eldiven Kullanım Alanları ve Avantajları

Primo nitril eldiven çeşitlerimiz çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunların başında sağlık sektörü gelir. Hastaneler, sağlık ocakları, sağlık kabinleri, klinikler, poliklinikler ve diğer bütün sağlık kuruluşlarında insan sağlığına hassasiyet göstermek gerekir. Buralara muayene için gelen kişilerin büyük çoğunluğu çeşitli hastalıklar taşır. Bu yüzden de sağlık personellerinin kendilerini koruması gerekir. Muayene ve el teması sırasında kendilerini korumaya almak için en ideal çözümlerden birisi primo nitril eldiven kullanmaktır. Çünkü bu eldivenler güçlü bir koruma kalkanı oluşturdukları gibi dokunma hissinden de zafiyet oluşturmazlar. Bu sayede muayene temaslarının rahatlıkla yapılmasını sağlarlar.

Elbette sağlık personellerinin de çeşitli rahatsızlıkları olabilir. Bu tür hastalıkların hastalara bulaşmaması için de eldivenler en ideal araçtır. Üstelik satışını yaptığımız primo nitril eldiven çeşitleri 100’lü kutular halinde satıldığı için toplu alım imkânı verir. Her muayeneden sonra değiştirilme imkânı olduğu için hem sağlık personellerinden hastalara hastalık bulaşması önlenir hem de hastalar arası hastalık geçişi engellenmiş olur.

Bir diğer alan gıdadır. Gıda sektörü, doğrudan insan beslenmesini, bu da insan sağlığını etkiler. Gıdanın toplanması, paketlenmesi üretilmesi, hazırlanması, servis edilmesi gibi aşamalarda hijyene azami dikkat edilmesi gerekir. Tüketici sağlığı açısından her kademede görev alan personellerin hastalıkları, kirleri, mikropları yiyecek, içeceklere bulaştırmasını engelleyen en başarılı parça eldivenlerdir. primo nitril eldiven modellerimiz gıda sektöründe görev yapan kişiler açısından da hem hijyen sağlar hem de tutuş hassasiyetinde kayıp oluşturmadığı için rahat çalışma fırsatı sağlar.

Primo nitril eldivenlerimizin en çok tercih edildiği alanlardan birisi de temizlik sektörüdür. Temizlik sektöründe çeşitli kimyasallardan yararlanılır ve bu kimyasallar alerjen madde içerebilmekte, çoğu kişide cilt ve deri rahatsızlıklarına yol alabilmektedir. Bu yüzden primo nitril eldivenler geçişe izin vermediği için güvenli bir kullanım sağlar. Kimyasallardan dolayı oluşacak tahrişleri engeller.

Geniş Kullanım Alanı Sunar

Primo nitril eldiven; mutfaklarda, ev işlerinde, temizlikte ve kozmetik alanında hem güvenli hem de hijyenik kullanım sağlıyor. Gıda ile teması uygun olan ürün soğan sarımsak, balık gibi güçlü ve kalıcı kokulara sahip besinlere elle temas etmek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kozmetik alanında ise saç boyama, renk açma gibi işlemlerin pratik ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Hasta bakımı ve bahçe işlerinde de kullanılabilen ürün çoklu pakette satışa sunuluyor.

Nitril Eldiven Özellikleri

• Her iki ele de uyumlu,tek kullanımlık , steril değil.
• Bu ürün doğal kauçuk içermemektedir.
• %100 Sentetik vinil nitril polimerden üretilmiştir.
• Latex alerjisi olan bireyler için idealdir.
• Ameliyatlarda kullanılmaz.
Kulanım öncesi görsel olarak incelendiğinde hasar şüphesi var ise kullanılmamalıdır.
ürün 89/686/EEC sayılı Avrupa Birliği Direktifine uygundur.
CE / 02257

AğırlıkYok
BoyutlarYok
Marka

Primo

Renk

Mavi

Beden

M, L

Kullanımı

Steril Değil

Uyumluluk

İki el için uyumlu

Malzeme

Nitril, Vinil

Pudra

Pudrasız

Sertifikasyon

89/686/EEC, CE / 02257

Paket

1 Kutu x 100 Adet, 10 Kutu x 100 Adet

Henüz yorum yok.

“Vinil Nitril Eldiven Mavi (Ekstra Kalın)” için ilk yorumlayan siz olun